Головна » Про проект

ОПИС ПРОЕКТУ
Створення та програмно-технічна підтримка єдиного освітнього веб-простору Вінницької області
 
1. Передумови появи даного проекту
 
1.    Наявність концепції регіонального інформаційного середовища, затвердженої рішеннями обласної ради та Вінницької міської ради.
2.    Наявність в ФМГ№17 м. Вінниці лабораторії інформаційно-комунікаційних технологій, що успішно веде роботу з реалізації даної концепції.
3.    Прийняте в рамках концепції (за пропозицією ЛІКТ) рішення колегії управління освіти Вінницької обласної адміністрації від 2 грудня 2010 р. та наказ управління освіти № 541   від 28.12.2010 р. щодо створення єдиного освітнього веб-простору Вінницької області.
 
2. Актуальність проекту
 
В умовах розвитку інформаційного суспільства та необхідності інтеграції в освіту сучасних інформаційних технології навчання, комунікацій та підтримки життєдіяльності установ, серед інших виникає вимога (як на законодавчому рівні, так і на рівні відомчих наказів та інструкцій) щодо представництва закладів освіти в мережі Інтернет. Це означає, що кожен заклад освіти повинен мати свій офіційний сайт. Але створення сайта закладом освіти вимагає:
- наявність доступу закладу до Інтернету (ця проблема розв’язана або буде розв’язана в найближчий час в школах завдяки доступності та невелику вартість технологій підключення. Зокрема бездротяних);
- наявність фахівців з веб-програмування, веб-дизайну, та захисту і   інформації в закладах освіти або наявність коштів на оплату послуг таких фахівців;
- наявність технічної площадки (хостингу), вільного від реклами та шкідливого контенту, що вимагає постійного виділення коштів на його оплату.
Лабораторія інформаційних та комунікаційних технологій ФМГ№17 м. Вінниці при підтримці ВОІПОПП виступила ініціатором та виконавцем проекту «Створення єдиного освітнього веб-простору Вінницької області».
 
3. Мета проекту
 
1. Забезпечити всім закладам загальної середньої освіти Вінницької області можливість розмістити на технічних площадках лабораторії свої офіційні сайти, при чому школа не несе втрат хостинг, а також створити для кожної школи програмну систему управління контентом (СМS), що, в свою чергу дозволить школам наповнювати свої сайти динамічним контентом власними силами, без залучення фахівців з веб-програмування.   
 2. Забезпечити вільний доступ користувачів Інтернету до створених сайтів навчальних закладів області, функціонування корпоративної електронної пошти та віртуальних приймалень, підтримку географічних доменів районів області, збереження та конфіденційність розміщеної на байтах інформації, її резервне копіювання
 
4. Етапи реалізації проекту
  
4.1 Що вже зроблено в рамках реалізації проекту:
 
-         зареєстровано в системах DNS Інтернету географічні домени третього рівня для районів та міст Вінницької області:
 

1
Барський
baredu.vn.ua
2
Бершадський
beredu.vn.ua
3
Вінницький
vnedu.vn.ua
4
Гайсинський
gnedu.vn.ua
5
Жмеринський
zhedu.vn.ua
6
Іллінецький
iledu.vn.ua
7
Калинівський
kledu.vn.ua
8
Козятинський
kzedu.vn.ua
9
Крижопільський
kredu.vn.ua
10
Липовецький
lpedu.vn.ua
11
Літинський
ltedu.vn.ua
12
Могилів-Подільський
mpedu.vn.ua
13
Мурованокуриловецький
mredu.vn.ua
14
Немирівський
nedu.vn.ua
15
Оратівський
Oredu.vn.ua
16
Піщанський
pnedu.vn.ua
17
Погребищенський
pgedu.vn.ua
18
Теплицький
tpedu.vn.ua
19
Тиврівський
tvedu.vn.ua
20
Томашпільський
tmedu.vn.ua
21
Тростянецький
tredu.vn.ua
22
Тульчинський
tuedu.vn.ua
23
Хмільницький
khedu.vn.ua
24
Чернівецький
chredu.vn.ua
25
Чечельницький
chedu.vn.ua
26
Шаргородський
shedu.vn.ua
27
Ямпільський
yaedu.vn.ua
28
М. Вінниця
edu.vn.ua
29
м. Жмеринка
mzhedu.vn.ua
30
м. Козятин
mkedu.vn.ua
31
м. Ладижин
mledu.vn.ua
32
м. Мог.-Подільський
mmpedu.vn.ua
33
м. Хмільник
mkhedu.vn.ua

-         розроблено та розміщено на технічних площадках ЛІКТ програмний продукт – систему управління контентом «WebLikt» для всіх середніх загальноосвітніх шкіл області згідно подання районних відділів освіти. Паролі доступів для шкіл та інших установ передано до районних відділів освіти;
-         створено кілька зразків (шаблонів) дизайну сайтів;
-         видано та поширено методичні рекомендації щодо наповнення та супроводу сайтів закладів освіти (див. додаток 1);
-         приведено за допомогою ВОІПОПП 2 семінари-тренинги для керівників районних МО по навчанню користуванням системи.
 
4.2. Що необхідно зробити для повної реалізації проекту
 
-         забезпечити кожен з зроблених 600 сайтів достатнім дисковим простором  та серверними потужностями для розміщення інформації;
-         забезпечити доступ з сайтів до режиму проведення відео конференцій;
-          забезпечити технічну площадку обладнанням, серверними та   канальними потужностями для підтримки 600 сайтів закладів освіти області;
-         вести постійний технічний супровід, резервне копіювання та захист інформації, що розміщується на сайтах;
-         завершити роботу закладів освіти області по наповненню сайтів навчально-інформаційним контентом, для цього продовжити практику проведення семінарів-тренінгів та відео конференцій;
-         постійно вдосконалювати, розробляти нові версії програмної оболонки;
-         інтегрувати створений освітній веб-простір Вінницької області в вигляді складової частини в ресурси Національного проекту «Відкритий світ».
 
 
 
5. Очікувані результати та соціальна значимість проекту
 
Проект є складовою частиною впровадження в життя концепції створення інформаційно-освітнього середовища. Ідея проекту схвалена рішенням колегії управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації 2 грудня 2010 р. (протокол №25). Проект розпочато, згідно наказу управління освіти і науки №546 від 28 грудня 2010 р. і частково виконано, зокрема всі заклади загальної середньої освіти та дошкільні навчальні заклади вже мають свої Інтернет-представництва. Виділення гранту дозволить забезпечити повне виконання проекту та його постійну технічну підтримку.
Після завершення проекту всі заклади загальної середньої освіти області матимуть свої повноцінні Інтернет-представництва, що є на часі і відповідає програмі Національного проекту «Відкритий світ». Це, в свою чергу, дозволить на сучасному рівні реалізувати:
-         інформування територіальної громади про стан та проблеми навчального закладу;
-         здійснювати зворотній зв’язок з батьківською громадськістю;
-         виконати вимоги законодавства України щодо представлення в Інтернеті тендерних пропозицій;
-         організовувати позакласну та позашкільну освітню діяльність учнів;
-          підтримувати зв’язки з колишніми випускниками.
 
6. Прогноз щодо подальшої реалізації проекту
 
Даний проект не може бути завершений за означенням. Сайти закладів освіти потребуватимуть постійного оновлення, поповненням новою інформацією, зокрема навчального характеру та потребуватимуть постійного хостингу та підтримки  Сайти установ освіти повинні інтегрувати в себе існуючі освітні ресурси Інтернету, зокрема, розроблені в ЛІКТЮ що, в свою чергу, позитивно впливатиме на якість знань учнів та результативність їх навчання. При цьому будуть з’являтися (і вже з’явилися) нові види доступних і безкоштовних педагогічних послуг, дистанційна підтримка освітнього процесу та дистанційна освіта.
Придбання необхідних апаратиних ресурсів (див. кошторис) дозволить технічно підтримувати проект протягом 7-10 років.
 

Новини

21.01.2011
Прийнято рішення про створення інформаційного порталу

проекту "Єдиний освітній веб-простір Вінницької області".